Milattan önce 7. Yüzyılda Helenlerin ilk yerleşim olarak kullandığı Beylikdüzü’nde zaman içerisinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Beylikdüzü şimdiki hali ile İstanbul un diğer ilçelerine göre nispeten yeni kurulan bir yerleşim yeri gibidir.

Özellikle metrobüs inşaatından sonra büyük oranda göç alan ilçede bir çok gelenek ve görenek devam etmektedir. Beylikdüzü’nde ki bu geleneklerden biri de hayır lokması kültürü olup beylikdüzü lokmacı dendiğinde Hayırsever vatandaşlar hayır lokması ihtiyaçlarını hanedan lokma ile gidermekte ve gün geçtikçe beylikdüzü lokmacı denince en revaçta lokmacı olan hanedan lokma tercih edilmektedir.

Sizlerde bu geleceğimize uygun dağıtım yapmak ve hayır dua almak gibi bir niyetiniz var ise hanedan lokma her zaman arayabilirsiniz. Başta beylikdüzü lokmacı olmak üzere  Adnan Kahveci Mahallesi, Barış Mahallesi, Büyükşehir Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Dereağzı Mahallesi, Gürpınar Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Marmara Mahallesi, Sahil Mahallesi, Yakuplu Mahallesi başta olmak üzere tüm bölgeye hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*