Nüfus olarak İstanbul’un en yüksek nüfusuna sahip 3. İlçesi konumunda olan ilçe bir zamanlar Mahmutbey’e bağlı bir köy ve isminin ise yeşil bağ olduğu bilinmektedir. Uzun yıllar bağcılıkla uğraşılsa da yoğun göç aldıktan sonra bu işler bırakılmıştır. Şimdiki adı da eskiden yapılan bağcılık ile alakalıdır.

Yaşanılan göç beraberinde farklı kültürlerinde karışmasına neden olmuştur buna rağmen eski adetlerini unutmayan yaşatan nüfus oldukça fazladır bağcılar lokmacı konusunda çözümünü bulmuş hanedan hayır lokmasını tercih etmiştir bağcılar  lokmacı çağırmak istediğinde tercih ettiği hanedan hayır lokmacısını komşularına eşine dostuna tavsiye etmektedir.

Bağcılar lokmacı olarak firmamızı iyi bir hizmet temiz bir çalışma ve müşteri memnuniyeti sebeplerinden dolayı Merkez dahil Bağlar , Barbaros , Çınar , Demirkapı , Fevziçakmak , Göztepe , Güneşli , Hürriyet , İnönü , Kazımkarabekir , Kemalpaşa , Kirazlı , Mahmutbey , Sancaktepe , Yavuzselim , Yenigün , Yıldıztepe , Yüzyıl gibi mahallelerinde de Hanedan lokma yı tercih etmektedir.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Sohbete başla
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Ara!