Lokma döktürme, Tüm Türkiye’de dini ve kültürel öneme sahip düğün, sünnet, kandil, mevlid, cenazelerde veya açılış, tanıtım günlerinde İzmir lokma tatlısı ve Saray lokma tatlısı yaptırıp, halka ücretsiz dağıtılmasıdır. Buna “lokma dökmek” ya da “lokma döktürmek” denir. Ülkemiz çok çeşitli kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış geniş bir kültürel zenginliğe sahip topraklar üzerindedir. Bu kültürlerin ortak özelliği ise paylaşım anlayışının çok gelişmiş olmasıdır.

Osmanlı Sarayına kadar uzanan bir geçmişe sahip olan Saray Lokması hem tarihi yönü hemde lezzeti bakımından mükemmel bir Türk tatlısıdır. Hamurun sıvı yağda kızartılarak servis edildiği Saray Lokmasının karışımında maya, tuz, şeker ve un bulunur. Geleneksel olarak geçmişten günümüze dökümü yapılmakta ve tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.

Ticari kaygılarımızı bir tarafa bırakıp en önemli kazancın güven ve yaptığımız için manevi huzuru biniciyle yolumuza her gün yenilenerek devam etmekteyiz. Araştırmalarınız sonucu bulabileceğiniz en ekonomik fiyatları ve alacağınız en kusursuz hizmet Hanedan Lokma olarak sizlere sunduk. Hayırlarınıza vesile olabilme, hayır dualarını adınıza alabilmek için İstanbul’un her noktasında her gün ve her saate hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Sohbete başla
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Ara!